Izstādes atklāšanas pasākums noritēs 3.februārī pulksten 13:00.

Baltijas jūrai veltītajā pasākumā, Talsu novada muzejā ieradīsies arī Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieki, lai ar saviem stāstiem bagātinātu pasākuma video stāstos un izstādē redzamo zemūdens iemītnieku dzīves gaitas.

Lai uzlabotu izpratni un demonstrētu vizuālu ieskatu dziļjūras ūdeņu dzīvotnēs un sugu daudzveidībā, projekta ietvaros izveidoti viegli uztverami video stāsti. Video stāsti sniedz atbildes uz dažādiem ar jūras vidi saistītiem jautājumiem, piemēram, kāpēc sugu un biotopu daudzveidībai ir izšķiroša nozīme jūras ilgtspējīgā attīstībā un ko darīt, ja esat atraduši apaļo jūras grunduli ar “sarkanu spageti” muguras spurā.

Fotoizstādes “Baltijas dziļjūra” apmeklētājiem tiks piedāvāts atklāt dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē. Nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādu skatu Baltijas jūrā. Varbūt tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Izstādē aplūkojamas zemūdens skābekļa ražotājas sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāji – gliemenes un jūraszīles. Ne mazāk interesanta jūras iemītniece ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza - ausainā aurēlija.

Teju nevienu vienaldzīgu neatstāj krāsainie taukzivs, jūras dzeloņgalves, plekstes un četrragu buļļzivs portreti. Taukzivs un jūras dzeloņgalves nozveja zinātnisko pētījumu zvejas tīklos bija pārsteigums arī pašiem pētniekiem pirmajā teritoriju izpētes ekspedīcijā.

Fotoizstādes “Baltijas dziļjūra” iepazīstina arī ar svešzemju invazīvām sugām Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, kā arī tā “uzkodu galdu” – laukakmeņus, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm.

Pasākuma programma

13:00 -

Ievada vārdi LIFE REEF projekta vadītāja Ilze Sabule

Video stāsti par Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo jūras biotopu Smilts sēkļi jūrā un Akmeņu sēkļi jūrā

Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieces Ingrīdas Andersones niršanas pieredzes stāsts

Video stāsti par zivīm un invazīvām svešzemju sugām Baltijas jūrā

Kopīga iepazīšanās ar fotoizstādes varoņiem

Foto: Gunta Gabrāne