Izstādes atklāšanas pasākums noritēs 2.martā pulksten 12:00.

Baltijas jūrai veltītajā pasākumā, Ventspils Galvenajā bibliotēkā ieradīsies arī Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieki, lai ar saviem stāstiem bagātinātu pasākuma video stāstos un izstādē redzamo zemūdens iemītnieku dzīves gaitas.

Fotoizstādes “Baltijas dziļjūra” apmeklētājiem tiks piedāvāts atklāt dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē. Nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādu skatu Baltijas jūrā. Varbūt tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Izstādē aplūkojamas zemūdens skābekļa ražotājas sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāji – gliemenes un jūraszīles. Ne mazāk interesanta jūras iemītniece ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza - ausainā aurēlija.

Teju nevienu vienaldzīgu neatstāj krāsainie taukzivs, jūras dzeloņgalves, plekstes un četrragu buļļzivs portreti. Taukzivs un jūras dzeloņgalves nozveja zinātnisko pētījumu zvejas tīklos bija pārsteigums arī pašiem pētniekiem pirmajā teritoriju izpētes ekspedīcijā.

Fotoizstādes “Baltijas dziļjūra” iepazīstina arī ar svešzemju invazīvām sugām Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, kā arī tā “uzkodu galdu” – laukakmeņus, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm.

Pasākuma programma

12:00 -

Ievada vārdi LIFE REEF projekta koordinatore Gunta Gabrāne

Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieces Ingrīdas Andersones niršanas pieredzes stāsts

Kaltētu Ķīnas cimdiņkrabju, Dubļu krabju un citu jūras dzīļu iemītnieku paraugu izpēte

Kopīga iepazīšanās ar fotoizstādes varoņiem