2023. gada 9. martā, plkst. 19.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Oto Holgera Ozoliņa personālizstādes “Risinājums neesošai problēmai” ietvaros notiks saruna par Baltijas jūru un dokumentālo filmu režisores Ievas Ozoliņas īsfilmas LESTU NAKTS demonstrēšana.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece Solvita Strāķe un Dabas aizsardzības pārvaldes LIFE REEF eksperti Pēteris Daknis un Ilze Urtāne, lai ar stāstiem un video bagātinātu apmeklētāju izpratni par nesen atklātajām norisēm Baltijas jūrā, Baltijas jūras putniem un Baltijas jūras aizsardzības jautājumiem.

Sarunas laikā tiks demonstrēti:
* Video stāsti par Baltijas jūras veidošanās procesiem un ekosistēmas pakalpojumiem
* Video stāsti par Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo jūras biotopu Smilts sēkļi jūrā un Akmeņu sēkļi jūrā
* Video stāsti par zvejniecību un invazīvām svešzemju sugām Baltijas jūrā
* Video stāsts par putnu dzīvi piekrastē

Savukārt pēc sarunas, apmeklētājiem tiks dota iespēja noskatīties režisores Ievas Ozoliņas īsfilmu LESTU NAKTS, kas ir dzīvīgs, antropoloģisks cilvēku un vides atspoguļojums, vēlreiz apliecinot, ka seno tradīciju turpināšana ir nozīmīga, praktiska un neaizstājama vērtība arī mūsdienās.

Leste (lībiski – liestā) (bute, plekste), ir Kurzemes līvu krasta karaliene zivju vidū, kas piekrastes ļaudīm palīdzējusi izdzīvot gan gaišākos, gan arī drūmākos laikos. Bušu ķeršanas, ķidāšanas un gatavošanas īpatnības ir daļa no lībiskā kultūras mantojuma. Daudz kas no tradicionālā mantojuma ir izzudis, taču bušu kūpināšanas tradīcijas joprojām ir dzīvas. Pieskatot uguni dūmnamā, nakts vientulībā var iegremdēties mazo un lielo laicīgās dzīves jautājumu pārdomāšanā kam ikdienas steigā neatliek laika.

Ieva Ozoliņa ir dokumentālā kino režisore. Pazīstama ar filmām “ Mans tēvs baņķieris”, “ Dotais lielums mana māte” un “ Mana māte valsts”, par kuru šogad saņēmusi balvu “ Lielais Kristaps” par labāko dokumentālo filmu.

Pasākumu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, atbalsta Rīgas dome un Dabas aizsardzības pārvalde.