“Eiropas Jūras diena manā valstī” ir Eiropas Komisijas kampaņa, lai atzīmētu šo dienu visā Eiropā. Eiropas Jūras dienas pasākumi ar tā zīmolu ir kļuvuši arvien populārāki, katru gadu piesaistot arvien vairāk dalībniekus.

Virkne pasākumu plānoti bērniem un to vecākiem, lai kvalitatīvi pavadītu laiku kopā - savstarpēji ieinteresēti un klātesoši, noliekot savas rūpes un dažādus “laika zagļus” uz mirkli malā. Plānotie pasākumi ietver pludmales sakopšanu, ekskursijas pa ostām, mākslas izstādes, seminārus, konferences, izstādes par jūrniecības tēmām un pastaigas dabas takās ar jūrniecības kultūrvēsturisko mantojumu.

Gandrīz 500 notikumu Eiropā tiek organizēti kampaņas ietvaros, pulcējot iedzīvotājus izzināt jūrlietas. Šeit var iepazīties ar visiem plānotajiem pasākumiem.

LIFE REEF projektā radītā fotoizstāde “Baltijas dziļjūra” kuplina Eiropas Jūras dienai veltīto pasākumu klāstu. Fotoizstāde “Baltijas dziļjūra” līdz maija beigām apskatāma Limbažu Galvenajā bibliotēkā.

Izstāde iepazīstina ar svešzemju invazīvajām sugām – Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, arī ar laukakmeņiem, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm, taukzivi, jūras dzeloņgalvi, pleksti, četrragu buļzivi, ar zemūdens skābekļa ražotāju sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāju – gliemeni un jūraszīli, kā arī ar ausaino aurēliju, kas ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza.