Izzini ūdeņu noslēpumaino pasauli!

Latvijas Hidroekoloģijas institūts sadarbībā ar Baltijas Vides Forumu, rakstnieci Agnesi Vanagu, studenšu korporāciju “Selga” un Dabas aizsardzības pārvaldi aicina iepazīties ar aktuālajām ūdens vides problēmām un, izstaigājot interaktīvu maršrutu, atklāt ūdens pārsteidzošās pasaules noslēpumus. Būs iespēja apskatīt neparastas pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli.

Varēs nostiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas par eitrofikāciju (ezeru, jūras aizaugšanu), bioloģisko daudzveidību, dabas vērtībām piekrastē izzinošās un interaktīvās nodarbēs Mobilajā dabas klasē, plastmasas piesārņojuma izplatību un ceļu, īpaši par jauno kampaņu “Plastmasas Pirāti”, kā arī uzzināt kā bīstamās vielas var nonākt ūdens vidē un arī cilvēku pārtikā. Tāpat būs iespēja uzzināt skolēnu ievākto ezeru un dīķu ūdens paraugu pirmos rezultātus Pētījumam par Latvijas ezeriem.

Pasākuma īpašie notikumi - rakstnieces Agneses Vanagas lasījumi un studenšu korporācijas “Selga” organizētā paneļdiskusija par plastmasas piesārņojumu, kuru vadīs Uģis Joksts un kurā ar viedokļiem dalīsies dažādu jomu pārstāvji - vides eksperts Jānis Ulme, aprites ekonomikas eksperts Edgars Čerkovskis, rakstniece Agnese Vanaga un citi.

Praktiskā informācija

Adrese: Voleru iela 4, Rīga

Nokļūšana ar sabiedrisko transportu –3., 30. un 54. autobuss, pietura“Pagrieziens uz Voleriem”

Vides pieejamība:pasākums pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Programma

15.00 – 17.00 ekskursijas iepriekš pieteiktām skolēnu grupām

17.00 – 22.00 atvērts visiem interesentiem

18.00– 19:00 paneļdiskusija par plastmasas piesārņojumu