Tikšanās mērķis LIFE REEF dabas aizsardzības ekspertiem un Rojas un Engures ostu pārvaldnieku bija apspriest ostas darbības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību un Natura 2000 teritoriju, kā arīapspriest dabas aizsardzības plāna izstrādes procesu.

Roja ir neliela un mājīga pilsētiņa Rīgas jūras līča Rietumu krastā, kas pēdējos gados kļuvusi par populāru tūrisma galamērķi. Rojas osta vēsturiski ir lielākā zvejas osta pie Rīgas jūras līča. Jahtu ostā ir pieejamas 50 stāvvietas, kā arī sanitārais mezgls ar WC, dušām un veļas mazgātuvi. Bērnu un jauniešu burāšanas sporta skola nodrošina iespēju apgūt burāšanas prasmes. Regulāri notiek Latvijas atklātā jūras burāšanas čempionāta Livonijas kausa izcīņas posmi. Ostā galvenokārt tiek pārkrauti vietējās izcelsmes koksnes produkti: celulozes koksne, kurināmā koksne, kurināmā šķelda un nelielā apjomā grants.

Engures osta ir vienīgā no mazajām ostām pie Rīgas jūras līča, kas piedāvā degvielas uzpildes iespējas jahtām un kuteriem. Šis pakalpojums ir ievērojami palielinājis ostas klientu loku. Piemēram, kuteriem no Jūrmalas degvielas uzpilde Engures ostā ir izšķiroša, lai apmeklētu Enguri, baudītu vietējās izklaides iespējas un atgrieztos Jūrmalā. Degvielas uzpildes iespējas ir piesaistījušas arī apmeklētājus no Rīgas un pat Lietuvas.

Tikšanās laikā tika uzsvērta nepieciešamība atrast līdzsvaru starp ostas attīstību un dabas aizsardzību. Nākotnes izaicinājumi abām iesaistītajām pusēm ir nodrošināt ostu ekonomisko potenciālu, vienlaikus aizsargājot Baltijas jūras dabas vērtības. LIFE REEF dabas aizsardzības ekspertu sadarbība ar Rojas un Engures ostu pārvaldnieku ir pozitīvs solis pretī ilgtspējīgai ostu attīstībai un Baltijas jūras ekosistēmas saglabāšanai.