LIFE REEF projekta komanda piedalīsies Eiropas Jūras dienā, kas šogad notiks Svendborgā, Dānijā, no 30. līdz 31. maijam. Šis nozīmīgais pasākums pulcēs jūras ekosistēmas ekspertus, pētniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un politikas veidotājus no visas Eiropas, lai apspriestu aktuālās problēmas un kopīgi meklētu risinājumus jūras vides ilgtspējīgai saglabāšanai.

Eiropas Jūras diena Latvijā tika atzīmēta arī 22. maijā Liepājā, kur notika starptautiskā konference "BALTICITIES - Baltijas jūras valstu pilsētu sadarbība jūras vides aizsardzībai". Konferences laikā LIFE REEF projekta eksperti prezentēja paveikto darbu un gūtos rezultātus, kā arī saņēma vērtīgu atgriezenisko saiti no nozares ekspertiem un citiem dalībniekiem. Projekta ietvaros tiek veikti plaši pētījumi, izstrādāts dabas aizsardzības plāns un īstenotas izglītojošas programmas, lai paaugstinātu sabiedrības informētību par jūras vides nozīmīgumu.

"Esam gandarīti par paveikto un ar nepacietību gaidām iespēju dalīties savā pieredzē un zināšanās ar plašāku auditoriju Eiropas Jūras dienā Svendborgā," stāsta LIFE REEF projekta vadītāja Ilze Sabule. "Šis pasākums ir lieliska platforma, lai veidotu starptautisku sadarbību un kopīgi meklētu risinājumus jūras vides aktuālajām problēmām."

Eiropas Jūras dienas pasākumi kļūst arvien populārāki, piesaistot vairāk nekā 25 000 dalībnieku no visas Eiropas katru gadu. Šī gada pasākumā Svendborgā paredzētas dažādas aktivitātes, tostarp zinātniskas konferences, diskusijas, izstādes, kā arī praktiskās nodarbības.

LIFE REEF projekta dalība Eiropas Jūras dienā ir lielisks veids, kā popularizēt Latvijas ieguldījumu jūras vides aizsardzībā un veicināt starptautisku sadarbību šajā nozīmīgajā jomā. Aicinām visus interesentus apmeklēt projekta stendu Svendborgā un uzzināt vairāk par Baltijas jūras ekosistēmu.