Vai zini, kā notiek biotopu kartēšana jūrā? Tas nebūt nelīdzinās ierastajam biotopu kartēšanas procesam sauszemē. Lai īstenotu biotopu kartēšanas darbus jūrā, ir jāsakrīt vairākiem ietekmējošiem faktoriem. Viens no būtiskākajiem faktoriem ir laikapstākļi. Tikai piemērotos laikapstākļos kuģis var doties jūrā, tāpēc visbiežāk tās ir tikai pāris dienas pirms reisa, kad jūras zinātnieki var uzsākt komandas komplektēšanu un plānot kartēšanas norisi. Komandas komplektēšana ir liels izaicinājums, jo tās dalībniekiem operatīvi jāspēj pārplānot savi tuvāko dienu plāni, lai tos pakārtotu darbiem jūrā. Latvijas zinātniekiem pašiem savs kuģis, kurš būtu piemērots ilgstošiem vairāku dienu darbiem jūrā, nav. Šogad publiskā iepirkuma rezultātā projekta partneris Latvijas Hidroekoloģijas institūts kuģi projekta īstenošanas vajadzībām nomāja no Klaipēdas Universitātes. Ja arī laikapstākļi ir piemēroti un komanda gatava doties darbos, kuģa pieejamība ir viens no būtiskajiem nosacījums, kam jāizpildās.
Visi faktori sakrita oktobra pirmajā nedēļas nogalē un LHEI zinātnieku komanda šī gada kartēšanas sezonas pēdējā reisa ietvaros izvēlējās īstenot niršanas darbus, lai ievāktu īpaši aizsargājamā biotopa Akmeņu sēkļi jūrā 1170 paraugus un klātienē savām acīm novērtētu Alku sēklī sastopamās zemūdens struktūras.
Niršanas laikā zinātnieki, kas vienlaikus ir arī profesionāli nirēji, ievāca dzīvo organismu paraugus kā arī veica zemūdens biotopu filmēšanu un fotografēšanu. Atgriežoties krastā, galvenais uzdevums būs apstrādāt iegūto foto un videomateriālu, lai tas būtu izmantojams zinātnisko pamatojumu sagatavošanai aizsargājamo jūras teritoriju robežu noteikšanas procesā, kā arī laboratoriski apstrādāt ievāktos dzīvo organismu paraugus, lai novērtētu biotopu kvalitāti un ilgtspējību.
Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.