LIFE REEF pērn veica zinātniskās izpētes darbus Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Padziļināti tika pētītas trīs teritorijas, lai tās iekļautu aizsargājamo jūras teritoriju tīklā. Šīm teritorijām ir nepieciešami nosaukumi, tādēļ izsludinām konkursu, dodot iespēju ikvienam iesaistīties šo nosaukumu tapšanā.


Lielākā no jaunveidojamām teritorijām atrodas uz rietumiem no Ventspils, otra atrodas uz ziemeļrietumiem no Pāvilostas, savukārt trešā – uz dienvidrietumiem no Liepājas.

Lai piedalītos konkursā, katram dalībniekam līdz 25. martam ir jāaizpilda veidlapa (https://ieej.lv/vxd3j). Katrs drīkst iesniegt neierobežotu nosaukumu skaitu. Visi iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti un publicēti LIFE REEF interneta vietnē reef.daba.gov.lv, bet trīs izvēlēto nosaukumu autori ne tikai varēs lepoties ar saviem radītajiem nosaukumiem, bet arī saņems veicināšanas balvas.

“Vietvārdi ir daļa no mūsu vēstures, glabājot liecības par šeit dzīvojošām tautām, dabas objektiem, arodiem un tradīcijām, vēstures notikumiem un personībām. Diemžēl jāatzīst, ka sastopam arī grūti izrunājamus, ar vietu nesaistītus un sentimentāli salkanus nosaukumu jaunveidojumus. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) mudina ieteikt nosaukumus potenciālajām aizsargājamām jūras teritorijām. Iespējams, ka tie pat nav jāizdomā, varbūt zvejnieki tādus jau kādreiz šīm vietām ir devuši. Mēs labprāt uzklausīsim visus priekšlikumus. Gada sākums ir piemērots laiks, lai atskatītos uz pagājušo laika posmu un ar cerīgu skatu dotos nākotnē. Tai skaitā mūsu jūras dzelmes dabas vērtību aizsardzības jomā,” teic Pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.