Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas Hidroekoloģijas institūts Zinātnieku naktī, 30. septembrī, no plkst. 17.00 līdz 22.00 piedāvā izzināt Baltijas jūru, iepazīties ar neparastām jūras pētīšanas ierīcēm, aplūkot ceļojošo fotoizstādi “Baltijas dziļjūra”, pielaikot smago nirēju tērpu un piedalīties piekrastes dabas vērtību izzinošās un interaktīvās nodarbības Latvijā pirmajā Mobilajā dabas klasē Rīgā, Voleru ielā 4.

“Šajā Zinātnieku naktī mēs piedāvāsim arī ielūkoties mikroskopisko aļģu un zooplanktona pasaulē. Stāstīsim par jaunākajiem pētījumiem plastmasas piesārņojuma izplatībā Baltijas jūrā un okeānā, kā arī zivju vecumu noteikšanu un ceļu, kā cilvēka veselībai bīstamās vielas var nonākt pārtikā ar jūras veltēm,” stāsta Latvijas Hidroekoloģijas institūta Hidrobiloģijas laboratorijas vadītāja Solvita Strāķe.

Tāpat būs iespēja izstaigāt interaktīvu maršrutu, kurā varēs iepazīties ar jūras izpētes aprīkojumu, ieraudzīt jūru īsfilmās, darboties bioloģiskās daudzveidības un piesārņotāju laboratorijās, kā arī ielūkoties jūras ūdens mikroskopisko organismu pasaulē.

Krāsainās zemūdens pasaules iepazīšanai pārvaldes īstenotais projekts LIFE REEF izveidojis fotoizstādi, kas palīdz iepazīt Baltijas jūras dzīļu krāšņumu, augus un dzīvniekus, kurus tuvumā skatīt izdodas tikai profesionāliem nirējiem un jūras pētniekiem. Pēc Zinātnieku nakts fotoizstāde tiks eksponēta citās Latvijas vietās, precīzas tās atrašanās vietas būs pieejamas vietnē reef.daba.gov.lv, kā arī projekta sociālajos tīkos.