Šī gada 10. oktobrī plkst. 15.00 Ādažu bibliotēkā (Gaujas iela 27B, Ādaži) Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) atklās ceļojošo fotoizstādi “Baltijas dziļjūra”. Izstādē izvietotie darbi ļauj tuvumā aplūkot Baltijas jūras pārsteidzošo dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus. Izstāde būs skatāma Ādažos līdz 30. oktobrim.

Projekta vadītāja Ilze Sabule atklāj, ka “nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādus Baltijas jūras skatus, kādus izrādām izstādē. Šādus tuvplānus, kas fiksēti dziļāk par 25 metriem, iespējams, redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Lai sniegtu iespēju aplūkot jūras pasauli plašākam cilvēku lokam, izstāde ceļos pa visu Latviju”.

Projekta radītā fotoizstāde “Baltijas dziļjūra” iepazīstina ar svešzemju invazīvajām sugām –Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, arī ar laukakmeņiem, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm, taukzivi, jūras dzeloņgalvi, pleksti, četrragu buļzivi, ar zemūdens skābekļa ražotāju sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāju – gliemeni un jūraszīli, kā arī ar ausaino aurēliju, kas ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza.

Tālāk ceļojošā izstāde dosies uz Pāvilostu, kur visu novembri būs skatāmaPāvilostas bibliotēkā (Dzintaru iela 73, Pāvilosta).Pieteikties izstādes eksponēšanai savā pašvaldībā, bibliotēkā, muzejā vai izstāžu zālē vēl var ikviens, rakstot gunta.gabrane@daba.gov.lv vai zvanot pa tālruņa numuru +371 29123431.

Foto: Gunta Gabrāne