Šā gada Zinātnieku naktī LIFE REEF projekta partnera Latvijas Hidroekoloģijas institūta teritorijā noritēja Baltijas jūras Zemūdens valstības izpētes piedzīvojums. Klātienē pasākuma norisi izbaudīja 423 apmeklētāji. Apmeklētājiem tika piedāvāts atklāt dažādas lietas Baltijas jūras pasaulē. Zinātnieki iepazīstināja ar neparastām jūras pētīšanas ierīcēm un palīdzēja pielaikot smagos nirēju tērpus.

Paši mazākie apmeklētāji tvēra ikkatru jūras pētnieku stāstījumu par Baltijas jūras dzīļu noslēpumiem un guva jaunas zināšanas par dabas vērtībām piekrastē dažādās izzinošās un interaktīvās nodarbēs Latvijā pirmajā Mobilajā dabas klasē.

Krāsainās zemūdens pasaules iepazīšanai apmeklētāji skatījās projektā izveidotās īsfilmas par četrragu buļļzivi, Ķīnas cimdiņkrabi, Sāmsalas dižpīli un citām jūras sugām.

Turpat līdzas pirmo reizi publiski bija iespēja atklāt pārsteidzošo Baltijas jūras pasauli izstādes “Baltijas dziļūra” fotogrāfijās. Nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādus skatus Baltijas jūrā. Varbūt tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Izstādē aplūkojamas zemūdens skābekļa ražotājas sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāji – gliemenes un jūraszīles. Ne mazāk interesanta jūras iemītniece ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza - ausainā aurēlija.Teju nevienu vienaldzīgu neatstāja krāsainie taukzivs, jūras dzeloņgalves, plekstes un četrragu buļļzivs portreti. Fotoizstāde “Baltijas dziļjūra” iepazīstina arī ar svešzemju invazīvām sugām Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, kā arī tā “uzkodu galdu” – laukakmeņus, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm.

Ilze Sabule LIFE REEF projekta vārdā pateicas visiem apmeklētājiem par izrādīto interesi un veltīto laiku Zinātnieku nakts apmeklējumā.

Pieteikties izstādes eksponēšanai savā pašvaldībā, bibliotēkā, muzejā, izstāžu zālē - iespējams, rakstot gunta.gabrane@daba.gov.lv vai zvanot 29123431.